Prof. Arūno Valiulio paskaita „Vaikų ūminiai ir užsitęsę kosuliai: ką daryti?“

Prof. Arūno Valiulio paskaita „Vaikų ūminiai ir užsitęsę kosuliai: ką daryti?“

Gruodžio 1 d. vyko nuotolinė paskaita ,,Vaikų ūminiai ir užsitęsę kosuliai: ką daryti?“, skirta Vilniaus Baltupių progimnazijos tėveliams ir mokytojams. Paskaitą vedė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Vaikų ligų klinikos vedėjas prof. Arūnas Valiulis. Paskaitos metu buvo aptarti kosulio tipai, kosulį sukeliantys veiksniai, kokią informaciją svarbu pateikti apsilankius pas šeimos gydytoją, kokios natūralios priemonės padeda palengvinti kosulį, įvairių veiksnių kaip rūkymo, oro taršos įtaka kvėpavimo sistemai bei daugelis kitų aktualių klausimų.
Vadovaujant prof. Arūnui Valiuliui, Vilniaus Baltupių progimnazija dalyvauja oro kokybės tyrime. Jau lapkričio mėnesį buvo atlikti oro kokybės matavimai (aerozolio dalelių ir dujinė tarša) pradinių klasių mokinių kabinetuose. Tolesniame tyrimo etape 1 klasių mokinių tėvai bus kviečiami dalyvauti anoniminėje apklausoje apie vaikų sveikatos būklę.
Dėkojame prof. Arūnui Valiuliui už pagalbą, kuriant vaikų sveikatai palankią mokymosi aplinką!