Naujos knygos

Nikitenko S. 100 pavasario darbelių, 2010.
Gausiai iliustruotoje knygelėje rasite ir patarimų, kaip pasidaryti vieną ar kitą daikčiuką, jų iškarpas. Leidinys padės mokytis kasdieniškuose dalykuose įžvelgti grožį ir padaryti juos nepakartojamus. Reikės tik šiek tiek rankų miklumo ir kūrybinės išmonės, kad dekoratyvios taptų daigų dėžės, vazonai bei vazos; įvairia technika padarytos: išsiuvinėtos, pasiūtos, megztos, suklijuotos, vąšeliu nunertos gėlės ir dar daug kas. Darbelius atlikti sugebės visi – ir dideli, ir maži.
Paltanavičius S. Mano šalies gamta, 2012.
Tai garsaus lietuvių gamtininko, gamtos populiarintojo, žinomo vaikų literatūros autoriaus Selemono Paltanavičiaus enciklopedinio pobūdžio knyga jaunesniojo ir vidutiniojo mokyklinio amžiaus vaikams apie Lietuvos gyvūnus, paukščius, žuvis, augalus, vandenis ir žemės gelmes, gausiai iliustruota gamtos vaizdų, gyvūnų, žuvų, vabzdžių, augalų nuotraukomis.
Apsaugokime Žemę: didieji aplinkosaugos tikslai, 2008.
Šios knygos tikslas – suteikti skaitytojams keletą paprasčiausių orientyrų, kad jie suprastų svarbias temas, susijusias su aplinka ir jos tikslais: tai Žemė ir ekologija, gyvūnų rūšys, gamtos katastrofų prevencija ir kontrolė, žemdirbystė ir vandens ūkis, tarša ir atliekų tvarkymas.Ši knyga gali būti naudojama kaip pagalbinė mokymo priemonė per pasaulio pažinimo ir geografijos pamokas. Viršelio atvarte rasite ekologijos žodynėlį: beveik šimtą žodžių, susijusių su aplinka; juos lengva rasti neverčiant knygos puslapių. Skirta vyresnio mokyklinio amžiaus vaikams nuo 10 metų.
Pranarauskas A. Pažintis su greituoju skaitymu, 2009.
Skaitydami šią knygą, sužinosite daug įdomių dalykų apie atmintį, koncentraciją, efektyvų mokymąsi. Viskas paremta ilgamete praktika ir naujausiomis žiniomis. Daugeliui žmonių pažintis su greituoju skaitymu yra viena iš labiausiai įsimintinų ir geriausiai atsipirkusių investicijų į save, nes nėra geresnės priemonės laiko taupymui nei greitasis skaitymas.
Lupato M. Dekupažas nuo A iki Z, 2009.
Tai išsamus žinynas, pristatantis visas dekupažo technikas, modelius ir idėjas. Tiks ir pradedantiems ir pažengusiems.

Lapkritis

1 Vizbaraitė I. Karžygiuko istorija, 2012.
Kiekvienas karžygiukas anksčiau ar vėliau turi išjoti į svarbiausią gyvenimo žygį. Net tuomet, kai kelionės tikslas kaip niekad mįslingas. Net tuomet, kai dar daugiau painiavos įneša Skarabėjus, išpranašaudamas kelionę į spygliuotą, skambančią salą, iš kurios Bagulis parsineš nebe tai, ką rado. Ką reiškia ši pranašystė? Ar karžygiukas pasiruošęs įveikti išbandymus?Ši knyga nominuota kaip geriausia 2013 m knyga vaikams Metų knygos rinkimuose.
2 Navakas K. Udo ir Dra niekaip nesusikalba, 2012.
Pasakėlė apie keistą uodo Udo ir dramblio Dra susitikimą. Nesudėtingas, meistriškai parašytas tekstas kaip būti nei dideliam, nei mažam, kad galėtum pastebėti, išgirsti bei suprasti gyvenančius šalia ir pats nelikti nepastebimas.
3 Butkus T. Bumba Dumba ir visatos sukūrimas, 2012.
Dar vakar gyvenau kažkieno galvoje, o dabar iš šitos knygelės puslapių žiūriu į tave, nustebęs skaitytojau. Gerai nesupratau, kaip tai įvyko, tik prisimenu, kad Duobelyne išgirdau brazdesį. Paskui ilgai vaikščiojau: po pievas, po akmenis, po naktį. Sutikau Gerąjį Draugą, Keistąjį Medį ir kitus sutvėrimus. Ir daug galvojau: apie save, apie daiktus, apie Visa Tai. O tada pasirodė kitas Bumba Dumba ir ištryško fontanas…
4 Šimkus A. Vaizdai iš  gyvenimo bobulytės ir kt., 2012.
Ši knyga– tai bandymas kalbėti vaikams (ir ne tik jiems) apie senatvę kitaip. Su humoru pateikiami vaizdai ir įvykiai iš vienos tokios bobulytės kasdienybės. Su ta kasdienybe knygos herojė tvarkosi taip, kad net didžiausias pramuštgalvis ieškodamas nuotykių nesugebės. Ši knyga skirta vaikams nuo 7 metų. Tačiau ji puikiai tiks ir vyresniam vaikui, ir smagiam paaugliui; manome, jog ne ką mažiau pradžiugins ir močiutes. Skaityti šią knygą vaikams kartu su močiutėmis būtų išties puiki idėja.
5 Loon van Paul. Siaubų autobusas 3, 2013.
Trečioji „Siaubų autobuso“ serijos knyga. Rašytojas prikausto skaitytojų dėmesį išradingomis istorijomis apie įvairiausius siaubus, kartu įpindamas ir šiek tiek šiuolaikinių aktualijų. Ši istorija yra skirta paaugusiems vaikams.

6 Catchpole B. Pigas ir kalbanti tėčio dovana, 2013.
Susipažinkite su Piteriu Ignacijumi Grinu, trumpiau – PIGU. Visi draugai ir artimieji taip jį vadina. Netgi mokytojai. Pigo atlėpusios ausys ir skaisčiai rusvi plaukai, irgi styrantys į visas puses.Pigas turi didelę rudą plastikinę kalbančią šuns kaką. (Iš tikrųjų jis žino, kad ji nekalba – juk nėra kuoktelėjęs!) Jis labai pasigenda savo kakos, kai ši kur nors pradingsta. Mat ji primena jam tėtį.Savo geriausio draugo Radžo padedamas Pigas ieško pradingusios kakos. Ar jiems pavyks ją rasti ir ar Pigui su Radžu neteks dėl jos mirti, sužinosite perskaitę šią knygą.