Skaitymo nauda

1. Skaitymas reiškia, kad jūs nuolatos sužinote kažką naujo ir išsaugote žinias. Anne E.Cunningham atliktas tyrimas „What Reading Does For The Mind“ parodė, kaip skaitymas paverčia jus sumanesniu žmogumi. Skaitymas ne tik suteikia jums naujos informacijos, bet ir leidžia išlaikyti žinias senyvame amžiuje. Net jeigu to sąmoningai nepastebite, skaitymas suteikia jums informacijos, ir niekada nežinote, kur jos gali prireikti.
2. Skaitymas stiprina atmintį. Skaitymas yra vienas geriausių atminties stiprinimo metodų, rodo tyrimai.
3. Skaitymas padeda lavinti jūsų analitinį mąstymą. Taip, būsimieji teisininkai ir mokslų daktarai! Skaitymas padeda lavinti analitinį/sisteminį mąstymą.
4. Žmonės, kurie skaito, aktyviau balsuoja, lavinasi, domisi kultūra.Nacionalinio menų fondo atliktas tyrimas parodė, kad reguliariai skaitantys žmonės yra pilietiškai ir kultūriškai aktyvesni. Taigi, skaitymas padeda jums iš gyvenimo pasiimti daugiau.
5. Skaitymas mažina stresą, pakelia nuotaiką. Skaitymas padeda užmiršti negandas, sukelia emocinį pagyvėjimą. 2009 metais atliktas tyrimas parodė, kad vos 6 minučių skaitymas sumažina streso lygį 68 proc.
6. Skaitymas gali tapti terapijos priemone. Cristel Russell teigia, kad skaitymas – panašiai kaip muzikos klausymas ar filmo žiūrėjimas – gali padėti iš naujo išgyventi praeities patyrimus ir pažvelgti į tai iš naujos perspektyvos. Taigi, jeigu išgyvenate skyrybas ir skaitote knygą, kurios herojai patiria kažką panašaus, tai gali suteikti jums naujų įžvalgų ir būdų, kaip įveikti problemas.
7. Skaitymas praplečia jūsų žodyną. Iki šiol dar nėra rastas kitas toks efektyvus būdas žodyno plėtimui kaip skaitymas. Mokslininkai teigia, kad tėvai turėtų skatinti savo vaikus skaityti kuo daugiau.
8. Skaitymas mažina Alzheimerio riziką. „Proceedings of the National Academy of Sciences“ atliktas tyrimas rodo, kad pagyvenę žmonės, kurie skaito ar užsiima kita protinių pastangų reikalaujančia veikla, 2,5 karto mažiau rizikuoja susirgti Alzheimerio liga. Tuo tarpu televizijos žiūrėjimas, priešingai, gali tapti vienu iš Alzheimerio ligos vystymuisi įtakos turinčiu užsiėmimu.
9. Grožinės literatūros skaitymas padeda geriau įsijausti į kitų žmonių būsenas. Bufalo universitete atliktas tyrimas parodė, kad nors grožinėje literatūroje rašoma apie įsivaizduojamus įvykius, skaitydami jūs galite suvokti kitas galimybes, kitokius gyvenimus nei jūsų paties. Skaitydami jūs galite geriau suvokti kitas kultūras, kitokį gyvenimo būdą.
10. Skaitymas daro jūsų gyvenimą lengvesnį. Didžiosios Britanijos Nacionalinio skaitymo metų direktorė Honor Wilson-Fletcher sakė, kad „skaitymas atveria duris ir daro gyvenimą lengvesnį, taigi, galiausiai net nesvarbu, ką jūs skaitote. Dar daugiau, skaitymas jus verčia jaustis geriau!“

Skaitymo balsu nauda

Skaitymas vaikams yra būdas sužadinti jų skaitymo poreikį, ugdyti skaitytojus, kuriems dėl to, kad jiems daug ir mielai skaito, geriau sekasi mokytis, siekti profesinių tikslų bei įveikti įvairius gyvenimo iššūkius.

Nepriklausomai nuo lyties, rasės, tautybės ar socioekonominės padėties tie vaikai, kurie skaito daugiausiai, skaito geriausiai ir pasiekia daugiausiai.

Skaitydami vaikams kas dieną po 20 minučių:
• vystome jų intelektą: gebėjimą užjausti, bendrauti, moralinį jautrumą;                                                                                                                                                    • palankiai veikiame jų savęs vertinimą;
• vystome kalbos įgūdžius, gebėjimą suprasti tekstus ir nurodymus;
• laviname vaikų gebėjimą sutelkti dėmesį, plečiame jų dėmesio lauką;
• vystome mąstymo įgūdžius, gebėjimą samprotauti ir mąstyti kritiškai;
• laviname atmintį;
• skatiname vaizduotę;
• padedame vaikams nusiraminti;
• diegiame įgūdžius skaityti ir rašyti, skatiname vaikus skaityti;
• sužadiname jų norą mokytis ir aktyviai dalyvauti pamokose;
• analizuodami literatūros personažų situacijas, diegiame vaikams įgūdžius spręsti jiems patiems iškylančias emocines problemas;
• skatiname tarpusavio santykius tarp vaikų/mokinių;
• balsu skaitantys mokytojai užmezga ryšį su vaikais, mokiniais;
• mažiname agresyvaus, asocialaus ar nusikalstamo elgesio tikimybę;
• ugdome vaikus būti atviresniems naujoms situacijoms ir naujiems žmonėms;
• tėvai labiau įsipareigoja kas dieną skaityti vaikams namie.