Šventiniai kultūrų atspindžiai Vilniaus senamiestyje

Šventiniai kultūrų atspindžiai Vilniaus senamiestyje

 

3e ir 3c klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje edukacijoje „Šv. Kalėdos – Šventiniai kultūrų atspindžiai Vilniaus senamiestyje“. Kai žaliaskarės senamiesčio eglės kaip Šv. Kalėdų šaukliai mums moja iš toli, o miesto gatvės ir parduotuvių vitrinos pasipuošia margaspalvėmis girliandomis, žinome – artėja gražiausios žiemos šventės. Bet juk ne visada besiruošiant šiam magiškam laikotarpiui degdavo neoninės šviesios, mirgėdavo stikliniai žaislai. Tik dalis senųjų tradicijų pasiekė mūsų dienas. Kultūrinės edukacinės ekskursijos metu keliaudami Vilniaus senojo miesto takais mokiniai sužinojo, kaip žiemos šventes šventė įvairių tautų žmonės, kaip Kalėdoms ruošėsi pranciškonų ir jėzuitų vienuoliai, kokias tradicijas miestiečiai perėmė iš Vilniaus liuteronų bendruomenės, kur ir kada buvo papuošta Vilniuje Kalėdų eglutė ir kas nešė vaikams dovanas per Kalėdas. Prisiminė kalėdinius burtus ir kitokius senovinius papročius.