V. Mačerniui – 100

V. Mačerniui – 100

 

   ,,Į lietuvių tautos dvasinę patirtį Vytautas Mačernis įeina ir kaip ypatinga,  

                    išsiskirianti prigimtis, turėjusi retą jautrumo pasauliui,

vizijai, fantazijai dovaną, galėjimą patirti regėjimus,

tarsi išeiti už įprastų ribų, pakilti iki šviesiausio taško,

iš kur matyti, kad vertingiausia –

„tai aukštosios akimirkos, kurių metu žmogus išsiskleidžia Visatos pilnatvėje“.

V. Daujotytė

 

Vėsią rudens popietę, vėjui melancholiškai šiurenant klevo lapus, kaip ilgesingas trumpėjančių dienų atgarsis progimnazijos Aktų salėje skambėjo Vytauto Mačernio eilės. Aktorius Giedrius Arbačiauskas jautriai prisiminė prieš šimtą metų gimusio poeto trumpą gyvenimo kelią ir išskirtinį talentą. Aktorius ne tik skaitė ,,Vizijų“ ciklą, bet ir skambindamas gitara atliko ,,Metų“ sonetų interpretacijas.