Haiku konkurso laureatas – 8d klasės mokinys Jurgis Kemeklis!

Haiku konkurso laureatas – 8d klasės mokinys Jurgis Kemeklis!

,,Albertas Kamiu (Albert Camus – vienas žymiausių XX a. prancūzų rašytojas ir filosofas, egzistencializmo atstovas) savo kūrinyje „Maras“ klausė: „Kaip elgtis norint neprarasti savo laiko? Atsakymas – pajusti visą laiko ilgumą“ – šia citata Vilniaus kultūros centras balandžio 3 d. per karantiną kvietė visus norinčius dalyvauti kūrybiniame konkurse „Sustojęs laikas“. Dalyviams reikėjo sukurti  haiku* arba eilėraštį.
*Haiku – tradicinis japonų poezijos žanras. Tai lyrinis eilėraštis, poetinė miniatiūra, susidedanti iš 17 skiemenų, išdėliotų pagal schemą 5-7-5 vienoje eilutėje arba per tris eilutes: pirmoji ir trečioji turi po penkis skiemenis, o antroji – septynis.
Klasikinio haiku kategorijoje laureatu tapo ir mūsų progimnazijos 8d klasės mokinys Jurgis Kemeklis.
Sveikiname Jurgį!
 
Jurgis Kemeklis
***
Geležies sargas
Romiai stovi, rūdija,
Vis dar saugo…
 
***
Sustingęs vilkas,
Šiltesnėms akims žvelgia,
Aidi staugesys.
 
***
Po žydėjimo
Krinta beržo lapelis –
Šviesus liūdesys.