Išvyka į Liubavo dvarą ir Raudondvario žirgyną

Išvyka į Liubavo dvarą ir Raudondvario žirgyną

2019 m. rugsėjo 25 d. 7b ir 7c klasių mokiniai vyko į Liubavo dvarą ir Raudondvario žirgyną. Išvykos metu apžiūrėjo Liubavo dvarą – vieną seniausių ir romantiškiausių Lietuvos dvarų. Jo sienos mena XV a. ir gali papasakoti ne vieną šmaikščią meilės istoriją! Juolab, kad ir pats dvaro pavadinimas Liubavas reiškia „mylintį žmogų“ ar „meilės kupiną vietą“. Matyt, tas neišpasakytas jausmas – meilė – ir padėjo šiam dvarui išlikti iki šių dienų, nors jis perėjo per daugelio įžymių žmonių rankas. Jį valdė ir Goštautai, ir Radvilos, ir Tiškevičiai, ir tai tik keletas žymių pavardžių šio dvaro istorijoje. O valdant meninių gabumų nestokojusiems Slizieniams, XX a. pr. čia buvo įkurtas pavyzdinis žirgynas, pastatytas modernus vandens malūnas. Malūnas-muziejus yra vienintelis toks Lietuvoje, kuriame pilnai restauruota technologinė įranga su veikiančia šimtamete hidroturbina!

Vėliau mokiniai lankėsi Raudondvario žirgyne. Jie ne tik susipažino su žirgyno istorija, bet turėjo galimybę ir pajodinėti žirgu manieže.