Edukacinė programa „Porceliano grožis“

Edukacinė programa „Porceliano grožis“

5a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Porceliano grožis“ Taikomosios dailės muziejuje. Užsiėmimo metu sužinojo, kad porcelianas – „baltasis auksas“ iš Kinijos, už kurio gamybos paslapčių išdavimą senovėje grėsė mirties bausmė. Šis trapus keramikos gaminys į Europą buvo atvežtas XIII a. žymaus keliautojo Marco Polo. Keliautojas europiečiams pristatė mažą kinišką vazą ir pavadino ją „porcella“ – kriaukle. Iki 1708 m. senajame žemyne niekam nepavyko sukurti porceliano gamybos būdo. Tik vokiečių alchemikui Johanui Friedrichui Bötgeriui atradus kaolino medžiagą, buvo sukurtas porcelianas, savo verte prilygstantis kiniškam.

Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su spalvingais Rokoko epochos porceliano kūriniais ir pagal jų pavyzdžius dekoravo „baltojo aukso“ lėkštutes.