1e klasės mokinių išvyka į „Grikucio“ sodybą

1e klasės mokinių išvyka į „Grikucio“ sodybą

Gruodžio 16 d. 1e klasės mokiniai drauge su tėveliais ir šauniąja mokytoja Gražina vyko į netradicinę kelionę. Traukiniu iš Vilniaus link Varėnos keliavo daugiau nei 50 asmenų, o Pamerkių stotelėje buvome pasitikti sodybos “Grikucis” šeimininkų. Iki sodybos pėsčiomis ėjome apie pusę kilometro senu gatviniu Pamerkių kaimu, klausėmės įdomių istorijų ir mįslių.

Atvykę į sodybą, buvome pavaišinti grikių žiedų arbata bei pyragu su bruknių uogiene. Kol skanavome grikių gėrybių, buvo pristatomi senoviniai dzūkų darbo įrankiai ir pasakojamas grikio kelias.

Buvo be galo įdomu malti senovinėmis girnomis, sijoti ir pikliavoti miltus bei maišyti tešlą. Išminkę grikinę tešlą, kepėme figūrinius sausainius senovinėje krosnyje. Na, o kol kepė sausainukai, kiekvienas iš vilnos nusivėlėme ir pagaminome eglutės žaisliuką, kuriam suteikėme vardą.

Sodyboje vaikai susipažino su Giriniu, išklausė negirdėtų pasakojimų, o sudainavę dainelę, gavo dovanėlių, kurias Giriniui sunešė miško šarkos.