Vasario 21-oji – Tarptautinė gimtosios kalbos diena

Vasario 21-oji – Tarptautinė gimtosios kalbos diena

Vasario 21-ąją bibliotekoje – informaciniame centre vyko edukacinė pamoka vaikams, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Joje dalyvavo 4a klasės mokiniai su mokytoja Gražina Levinskaite.
Bibliotekininkė su mokytoja vaikams trumpai pristatė gimtosios kalbos svarbą gyvenime.

Vaikams buvo išdalinti lapeliai su užrašytais lietuvių kalboje nevartotinais žodžiais, kiekvienas mokinys, perskaitęs gautą neteiktiną žodį, turėjo pasakyti taisyklingą lietuvišką atitikmenį. Džiugu, kad vaikai žinojo daug teisingų atsakymų, pavyzdžiui, kad žodis čipsai turi gražų atitikmenį – bulvių traškučiai, bankuchenas – šakotis, tapkės – šlepetės ir t. t. Išanalizavus visus žodžius, įsigilinus į jų prasmę ir vartoseną, vaikams teko pasižadėti kai kurių žodžių savo kalboje nebevartoti. Pamokos pabaigoje ketvirtokai turėjo parašyti ant vieno lapo gražiausią, jų nuomone, lietuvišką žodį. Belieka tikėtis, kad vaikų užrašyti gražiausi lietuviški žodžiai, tokie kaip „myliu“, „ačiū“, „Lietuva“, „mama“, skambės ne tik jų, bet ir ateinančių kartų lūpose.