Aštuntų klasių mokinių atstovai lankėsi parodoje „Mokykla 2016“

Aštuntų klasių mokinių atstovai lankėsi parodoje „Mokykla 2016“

Lapkričio 25 d. aštuntų klasių mokinių atstovai su  mokytojomis Loreta Pilipauskiene ir Elona Urboniene dalyvavo parodoje „Mokykla 2016″ Litexpo parodų rūmuose.

Mokiniai lankėsi „Niutono“ STEM veiklų stende, kuris Lietuvoje pristatomas pirmą kartą. ,,Niutono“ veiklų idėja kartu su jau veikiančiais moderniausiais „Niutono“ moksliniais centrais yra sukurta 2003 metais Norvegijoje pagal koncepciją, kuri buvo tobulinama ir išbandyta tokiose Skandinavijos šalyse kaip Norvegija ir Danija per pastaruosius 10 metų. Šiame stende mokiniai išbandė praktines, su mokslu susijusias veiklas. Atliko bandymus apie vėjo ir garo energijos panaudojimą, sužinojo, kaip toli gali judėti kūnas, paveiktas jėgos. Patys turėjo galimybę ne tik dirbti su atvežtomis priemonėmis iš Norvegijos, bet ir pasigaminti jas, panaudodami, pavyzdžiui, tuščius pieno pakelius.  Veiklas vedė du ekspertai iš Norvegijos ir du ekspertai iš Lietuvos.