Pirmokai mokosi tyrinėdami

Pirmokai mokosi tyrinėdami

1d klasės mokiniai po šv. Velykų atostogų buvo įtraukti į patirtinio mokymosi procesą.
Vaikai pasėjo savo atsineštas augalų sėklas ir laukė pirmųjų daigų. Augalus augino skirtingomis sąlygomis – šviesoje ir prietemoje, stebėjo kaip jie auga, rūpinosi, kad nestigtų drėgmės, džiūgavo ir stebėjosi, kaip per savaitgalį augalas gali tiek išstypti, sužinojo, kodėl šviesoje augantys augalai linksta į lango pusę.
Kitas žaismingas stebėjimas „Kaip sensta obuoliukas“. Koks džiugesys tų, kurių obuoliukas išgyveno savaitę, dvi, o trys labai gražiai susenę obuoliukai skaičiuoja jau ketvirtą savaitę. Mokytoja Violeta Ramoškienė sako, kad toks mokymasis mokiniams yra įdomus, kviečiantis patirti savo emocijas, reakcijas, elgesį bei pojūčius, galvoti ir daryti išvadas.