Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – prisijungiame prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.
Vieta: mokyklos bei įvairios institucijos.
Data: 2015 m. sausio 13 diena (trečiadienis).
Pilietinės iniciatyvos laikas: 8.00–8.10 val.

8.00 val. mokiniai kartu su mokytojais ant palangių uždegė žvakutes.
Kabinetuose dešimčiai minučių užgesinome šviesą.

Iniciatyvos tikslai:
• Priminti mokiniams, kaip sovietų kariuomenė bandė įvykdyti perversmą Lietuvoje ir nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, o Lietuvos piliečiai apgynė valstybės nepriklausomybę;
• Suteikti prasmę Laisvės gynėjų dienos minėjimui;
• Puoselėti jaunimo istorinę atmintį bei patriotiškumą;
• Prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusius valstybės gynėjus.

Minint Laisvės gynėjų dieną, 1d klasėje svečiavosi tėvelis Alfonsas Vinclovas, kuris 1991 metais dirbo ,,Atgimimo” laikraštyje ir dalyvavo sausio 13-osios įvykiuose. Tėvelis vaikams papasakojo prisiminimus apie įvykius Vilniuje prie TV bokšto, Spaudos rūmų. Kalbėjo su vaikais apie tai, kas yra laisvė, kodėl ją reikėjo ginti ir ką simbolizuoja neužmirštuolės žiedai.