Ar žiemą žydi gėlės ant sniego?

Ar žiemą žydi gėlės ant sniego?

3a klasės mokiniai (mokytoja Gražina Levinskaitė) pasiryžo tai sužinoti. Sausio 12 dieną mokiniai su mokytoja ir Rūtos mamyte Viktorija nuvyko į Lukiškių aikštę. Ten jau šurmuliavo didelis būrys žmonių: darželinukų, kaip ir mes, dryžuotom geltonom liemenėm, vyresnių moksleivių iš įvairių mokyklų, studentų ir suaugusių žmonių. Čia buvo ir daug žymių, žinomų politikų. Aišku, žymiausias – atkurtos Lietuvos pirmasis vadovas Aukščiausios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis. Buvo linksma: skambėjo dainos, grojo gitara. Pro šalį praėjo V. Landsbergio anūkas Gabrielius. Mes ėmėme aptarinėti, kaip jį pavadinti, nes tos vienodos pavardės painiojasi. Vaikai pavadino jį pelytės Zitos anūku (mat, knygą tokiu pavadinimu parašė jo tėvelis). Gabrielius pasisveikino su vaikais ir pasijuokė, kai mes pasakėme, kaip jį pavadinome.
O po to sodinome į baltą sniegą išdalintas neužmirštuoles. Na, tikrai: gėlės žydi ant sniego. Neužmirštuolės pražydo, primindamos mums visiems: MES JAU 25 METAI ESAME LAISVI!!!