DIENA, SKIRTA K. DONELAIČIO 300-OSIOMS GIMIMO METINĖMS

Lapkričio 6 d. progimnazija paminėjo lietuvių grožinės literatūros pradininko 300-ąsias gimimo metines. Ankstų rytą 8c klasės mokiniai Agoros aikštėje visus sveikino poeto žodžiais – atliko meninę kompoziciją pagal K. Donelaičio poemą ,,Metai“.

Per įvairių dalykų pamokas mokiniai vykdė įvairias užduotis: rašė dailyraščiu gražiausią ištrauką, rinko aforizmus, skaitė pasakėčias, žiūrėjo ir aptarė režisieriaus J. Saboliaus filmą ,,Ruduo Tolminkiemyje“ apie K. Donelaičio gyvenimą, veiklą, jį menančias vietas. Taip pat prisiminė Mažosios Lietuvos miestų pavadinimus, istorinę bei politinę situaciją, gyventojų skaičių, to meto žmonių gyvenimo sąlygas, valgius, drabužius… Diena baigėsi 7-8 klasių viktorina, kuriai vadovavo direktorius Viktoras Blinovas, o jam talkino 5b klasės mokiniai Domas Davidavičius ir Norvilė Stonytė. Užduotis sudarė ne tik lietuvių kalbos mokytojos, bet ir Dalia Dilytė – Staškevičienė, lietuvių bei antikinės literatūros tyrinėtoja, vertėja, humanitarinių mokslų daktarė.

Visą mėnesį Agoros aikštėje mokiniai, mokytojai bei svečiai galėjo susipažinti su 7-ų klasių parengtais projektais apie poeto gyvenimą bei kūrybą.

Dieną, skirtą K. Donelaičiui, organizavo lietuvių kalbos mokytojos Aurelija Balkuvienė, Gintarė Vilkienė ir Vilma Vinikienė.