Baigiamasis Comenius projekto susitikimas

Baigiamasis Comenius projekto susitikimas

Baigiamasis Comenius projekto „ Ekologija ir madų šou“ susitikimas Slovėnijoje

Comenius

2012-2013 mokslo metais Baltupių progimnazija pradėjo vykdyti Tarptautinį daugiašalės mokyklų partnerystės Comenius projektą „ Ekologija ir madų šou“ („Fun around Fashion with Ecological Passion“), kurio trukmė dveji metai (2012 m. rugsėjis-2014 m. birželis). Projekto tikslas -skatinti globalinę ekologiją, ugdyti šiuolaikinį pilietį, nuo kurio priklausys tolimesnė žmonijos raida, stiprinti europinę dimensiją. Du metus mokiniai iš Vokietijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Lietuvos bendradarbiaudami ieškojo informacijos apie vykdomą gamtosaugos politiką jų šalyse, domėjosi atliekų rūšiavimu, praktinėje veikloje kūrybiškai naudojo antrines žaliavas. Susitikimų metu mokiniai susipažino su įvairiomis kultūromis, mokėsi tolerancijos, užmezgė ryšius su bendraamžiais iš šalių – partnerių, tobulino anglų kalbos žinias. Deja, projektinė veikla artėja prie pabaigos. Gegužės 18d. mūsų progimnazijos komanda vyks į baigiamąjį susitikimą Slovėnijoje,į Maribor mieste. Ir nors truputį liūdna, kad projektas baigiasi, bet jis dovanojo mums neįkainojamos patirties, praturtino įvairiomis žiniomis, suteikė pasitikėjimo savimi ir noro dalyvauti naujuose projektuose. Norime nuoširdžiai padėkoti visiems, kas dalyvavo projekte, prisidėjo prie projekto vykdant įvairią veiklą, mokinių šeimoms už projekto dalyvių priėmimą.

Į baigiamąjį susitikimą Slovėnijoje vyks 4 mokiniai: 6a klasės mokinė Ugnė Pupenytė, 7d klasės mokinys Titas Kunca, 8d klasės mokiniai Gintarė Mečkauskaitė ir Aurimas Raškevičius. Mokiniai buvo atrinkti pagal šiuos kriterijus:

 

1. Mokiniai, kurie priėmė ir apgyvendino mūsų partnerius savo šeimose Comenius projekto partnerių susitikimo Lietuvoje metu .

2. Mokiniai, kurie aktyviai dalyvavo projekto veikloje, bet nebuvo išvykę į partnerių susitikimus užsienyje.

3. Mokiniai, kurie sukūrė filmus apie ekologiją Lietuvoje.

4. Mokiniai, kurie sukūrė įdomiausius ekokostiumus.