Artėjant gripo sezonui

Artėjant gripo sezonui

gripasAtšalus orams, padidėja tiek vaikų, tiek suaugusiųjų sergamumas peršalimo ligomis, gripu. Lietuvoje dažniausiai gripo epidemija kyla po Naujųjų metų. Neįmanoma iš anksto tiksliai prognozuoti, kada ir kiek laiko ji truks.
Tad siekiant išvengti gripo, viršutinių kvėpavimo takų infekcijų bei neužkrėsti kitų rekomenduojama:
• reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones (pavyzdžiui, dezinfekuojančias servetėles rankoms), ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus. Rankas reikėtų plauti mažiausiai 20 sekundžių.
• kosėjant, čiaudėjant pridengti nosį, burną nosinaite ar alkūne. Panaudotą nosinaitę išmesti.
• stengtis neliesti savo akių, nosies ar burnos- mikrobai plinta žmogui palietus užkrėstą paviršių, o vėliau akis, nosį ar burną;
• susirgus neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas;
• po ligonio slaugymo ar lankymo būtinai nusiplauti rankas. Vengti artimo kontakto su sergančiais žmonėmis: išlaikyti mažiausiai 1 m atstumą, sutrumpinti buvimo kartu laiką. Patiems susirgus, taip pat atokiau laikytis nuo kitų žmonių, kad jų neužkrėstumėte.
• vėdinti patalpas;
• drėgnuoju būdu valyti grindis ir kitus paviršius bei dažnai liečiamus daiktus: durų rankenas, vandens čiaupus ir kt.
• pasiskiepyti.
Kaip elgtis susirgus gripu? Skaityti plačiau…