Progimnazijoje pradedama įgyvendinti LIONS QUEST programa

Progimnazijoje pradedama įgyvendinti LIONS QUEST programa

Mokykloje nuo spalio mėn. pradedama įgyvendinti   LIONS QUEST programa. Aurelija Balkuvienė (5c klasės vadovė),  Leonora Krūminienė (5a klasės vadovė), Vilma Vinikienė (6a klasės vadovė) bei socialiniai pedagogai Rasa Rašimaitė ir Tomas Mingėla  2013 m. rugsėjo 23 – 25 d. susipažino su jaunimui skirta LIONS QUEST programa, dalyvavo praktiniuose mokymuose.

Ši programa padeda mokiniams lavinti įgūdžius, tokius kaip tinkamų sprendimų priėmimas, efektyvus problemų sprendimas, lengvas bendravimas, kurie būtini sėkmingam gyvenimui dabartiniame pasaulyje. Programą geriausiai apibūdina šie veiksniai: mokymo programa, geros atmosferos mokykloje kūrimo iniciatyvos, praktiniai mokymai darbuotojams ir tėvų bei bendruomenės įtraukimas.

Pagrindinė programos idėja: tėvų ir bendruomenės dalyvavimas yra gyvybiškai svarbus jaunų žmonių vystymuisi.

Tikimės, kad programa  Vilniaus Baltupių progimnazijos bendruomenei padės mažinti atstumą tarp suaugusių ir vaikų, plėtos  „GAP“ idėją.

LIONS Clubs International yra įsipareigojusi diegti, skatinti ir skleisti LIONS QUEST programas visame pasaulyje. Organizacija dalyvavo kuriant LIONS QUEST programą ir siūlo pagalbą vietinėms bendruomenėms, norinčioms įsitraukti ir pradėti vykdyti programą. LIONS QUEST programos buvo pripažintos bendro akademinio, socialinio, ir emocinio mokymosi grupės (CASEL – Collaborative for Academic, Social, and Emotional Leaming) kaip SELECT programa. Toks pripažinimas yra aukščiausias įvertinimas, suteiktas už ypač gerą mokomąją medžiagą socialinio ir emocinio mokymosi srityje, ir pavyzdingą profesinį ugdymą. LIONS QUEST programos nuopelnus taip pat yra apdovanojusios JAV švietimo ministerija ir Asmenybės ugdymo bendrija (Character Education Partnership). Ji taip pat yra remiama Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, jos įgyvendinimą Lietuvos mokyklose palaiko Vaiko teisių kontrolieriaus įstaiga, Valstybinis psichikos sveikatos centras.