Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas 2013

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas 2013

Tęsdama tradiciją, Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija jau septintus metus iš eilės organizuoja visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją – Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminą, skirtą visiems Lietuvos Respublikos piliečiams ir gyventojams. Kviečiame Baltupių progimnazijos mokinius ir šiais metais prisijungti bei aktyviai dalyvauti visuotinėje akcijoje.
Konstitucijos egzaminas vyks Lietuvos savivaldybėse, ugdymo įstaigose, laisvės atėmimo vietose, seime. Egzamino globėja LR prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Konstitucijos egzaminas vyks 2 etapais: spalio 1 d. ir spalio 15 d. Numatoma egzamino pradžia mokyklose – 9 val. Konkurse gali dalyvauti 1-12 klasių bendrąjį lavinimą teikiančių mokyklų mokiniai. Konkurso dalyviai (bei atitinkamai užduotys jiems) bus skirstomi į keturias grupes: 1-4 kl, 5-7 kl, 8-10 kl, 11-12 kl.
1-4 kl. Moksleiviams bus skirta kūrybinė piešimo užduotis „Ką man reiškia Konstitucija?“. 5-12 kl. moksleiviams pirmajame egzamino etape bus pateikta 30 uždarų klausimų. Moksleiviai, atsakę į 25 klausimus teisingai, bus kviečiami dalyvauti antrajame etape.
Norintys dalyvauti 1-4 kl. mokiniai iki rugsėjo 27d. gali užsiregistruoti pas savo mokytoją, o 5-8 kl. mokiniai pas istorijos mokytojas Eveliną Saliutaitę arba Ingą Pakalnienę.