7b klasės mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse


Bendradarbiaudami su Vilniaus kolegijos Menų ir technologijų fakulteto bendruomene, Mados technologijų ir verslo bei Mados dizaino studijų programų studentais, Baltupių progimnazijos 7b klasės mokiniai su mokytojais Daiva Zaveckiene ir Algimantu Markevičiumi dalyvavo Europos atliekų mažinimo savaitės renginyje – kūrybinėse dirbtuvėse „Guolių, žaislų šunims ir katėms gamyba iš dėvėtos tekstilės“, kurias vedė Mados dizaino katedros lektorės Raminta Kalvaitienė, Ramutė Puodžiukynienė, Gražina Skripkienė, Violeta Bytautaitė. Pasirinkus vieną iš daugelio tekstilės antrinio panaudojimo galimybių, iš senų, nebedėvimų, išmetimui skirtų megztinų, džemperių buvo gaminami guoliai bei aksesuarai šunims ir katėms. Šie gaminiai perduoti gyvūnus globojančiai organizacijai „Lesė“. Tikimės, kad studentų bei mokinių rankomis pagaminti gaminiai gyvūnus pradžiugins ir leis pajausti didesnį komfortą, o guolių gamintojai, prisidėdami prie tekstilinės taršos mažinimo, pajus ir savanorystės veiklos prasmingumą.
Mokslinių dirbtuvių dalyviai susipažino su priešgaisrinės tarnybos gelbėtojų apranga, apsaugančia nuo stipraus cheminio užteršimo. Buvo diskutuojama apie ugniagesių gelbėtojų pavojingo gyvybei darbo ypatumus, apie itin aukštus reikalavimus keliamus saugiai darbo aprangai. Praktiškai pademonstruoti išmanūs 3D individualizuotos aprangos projektavimo ypatumai, aptarti sudėtingi gamybos procesai.