Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena

“Kalbos atveria duris į kitas kultūras, o kiekviena kultūra yra įdomi ir plečia akiratį.”

Tomas Venclova

Visoje Europoje rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Šios dienos tikslas parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų. Mes visi tampame vis mobilesni, todėl suprasti įvairias kalbas yra gyvenimo būtinybė. Mūsų progimnazijos mokiniai pritaria, kad be gimtosios kalbos reikia mokėti bent dvi užsienio kalbas, nes tai bus naudinga ateityje, todėl noriai dalyvavo renginiuose, skirtuose šiai dienai paminėti. Užsienio kalbų pamokose vyko pokalbiai ir buvo paruošti pristatymai apie įvairias Europos kalbas, pertraukos metu buvo rodomas filmas. Mokiniams ir mokytojams buvo paruoštas klausimynas su įdomiais faktais apie kalbas, o mokinių minčių lietus “Kodėl mokausi užsienio kalbų” suteikė žaismingumo ir geros nuotaikos. Pradinių klasių mokiniai savo darbeliais visus pamokė pasisveikinti įvairiomis kalbomis.